Top

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ و متد های نوین تجارت الکترونیک سیب وب : امروزه با گسترش اینترنت دانش و راهکار های مارکتینگ به سمت اینترنت کشیده شده است . در این مقاله راهکار های نوین بازاریابی و مارکتینگ در دنیای اینترنت را مورد بررسی قرار می دهیم .

دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ در حقیقت استفاده از رسانه های جدید در دنیای اینترنت در بازاریابی است. امروزه با گسترش اینترنت و شبکه های مجازی فعالیت در این دینای خاص توسط مردم افزایش یافته است ، این بازار تا جایی پیش رفته است که سهم تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد های تبلیغاتی را هم به سمت خود کشیده است براساس آخرین تحقیقات به عمل آمده ، سهم ۷۰ درصدی تبلیغات در تلویزیون ها و بیلبورد های تبلیغاتی به کل به سمت تبلیغات و بازاریابی در اینترنت تبدیل شده است. این موضوع دلیل بسیار مهم مردان اقتصادی به حضور در دنیای اینترنت را بیش از بیش افزایش می دهد. دیجیتال مارکتینگ اما چه ابزار هایی در دیجیتال مارکتینگ ابزار های اصلی ما برای حضور در این دنیای پر رقابت است؟ ۱- داشتن یک وب سایت حرفه ای ۲- استفاده از موبایل و دستگاه های هوشمند در بحث تبلیغات ۳- استفاده از شبکه های اجتماعی ۴- استفاده از ایمیل مارکتینگ ۵- استفاده از تبلیغات اختصاصی همچون گوگل ادورز و تبلیغات کلیکی تمامی ابزار های دیجیتالی که شما می توانید کسب و کارتان را در دنیای اینترنت به کاربران و مردم معرفی کنید می تواند یک ابزار نوین در امر دیجیتال مارکتینگ باشد. پس ار اگر دنیای دیجیتال می خواهید مارکتینگی قدرتمند داشته باشید این نکته را در نظر داشته باشید که تمای ابزار هایی که می تواند بصورت دیجیتال در مارکتینگ شما را کمک کند ابزار های این موضوع در عصر دیجیتال است. در ادامه بحث سعی میکنیم به گسترش ابزار های این حوزه بپردازیم پس با ما همراه باشید. در بازاریابی دنیای دیجیتال نکته های بسیار کلیدی وجود دارد که نکات زیر را می توان در صد این موضوعات نکات قرار داد :

بازاریابی جاذبه ای

? بازاریابی جاذبه ای چیست ؟ در بازاریابی جاذبه ای روند کار بگونه ای است که مشتری به سمت فروشنده جذب می شود . ابزار های این نوع بازاریابی سئو سایت و بازاریابی محتواست. یعنی شما با بحث سئو می توانید کاربران بسیاری را در دنیای اینترنت به سمت خود جذب نمایید. در دنیای دیجیتال مارکتینگ شما باید از تمامی ابزار های در جای خود استفاده نمایید.

بازاریابی ویروسی

? یکی دیگر از موضوعاتی که در بازاریابی مطرح می شود بازاریابی ویروسی است ، بازاریابی ویروسی امروزه جزو برترین نوع تبلیغات در دنیای دیجیتال مطرح می شود. مطمئنا شما هم درآمد میلیونی کانال های تلگرام را شنیده اید. بسیاری از شبکه های اجتماعی آنلاین می توانند بهترین ابزار برای بازاریابی ویروسی شما باشد. شما می توانید با بازاریابی در شبکه های اجتماعی به این مهم دست یابید.

بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ

? ایمیل مارکتینگ هم جزو مشتریان پر طرفدار فعالان دیجیتال است ، شما اگر به دنبال مارکتینگ خود در دنیای دیجیتال هستید مطمئنا با حوزه ایمیل مارکتینگ آشنایی دارید ، با ایمیل مارکتینگ شما می توانید محصول و خدمات خود را بصورت ایمیل در اختیار کاربران اینترنتی قرار دهید. بازخورد و فیدبک این روش به سال های گذشته نسبتا کم شده است اما هنوز در دور رقابت با سایر ابزار های مارکتینگ در دنیای اینترنت است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا

? شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا هم یکی از موضوعات بسیار مهم در دنیای اینترنت است شما برای بازاریابی اینترنتی خود می توانید از این ابزار قدرتمند استفاده کنید این موضوع را هم در نظر داشته باشید که فعالیت در شبکه های اجتماعی علاوه بر بازاریابی محتوا در سئو سایت شما هم تاثیر زیادی خواهد داشت. فعالیت در توییتر ، گوگل پلاس و لینک دین جزو مهم ترین شبکه های اجتماعی هستند که میتوانید در بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده نمایید. دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات اینترنتی

? تبلیغات اینترنتی روش های متفاوتی از دیجیتال مارکتینگ را داراست ، در این بخش از مقاله روش های مختلف تبلیغات اینترنتی برای شما عزیزان ارائه می گردد : ۱- تبلیغات گوگل : تبلیغات گوگل یکی از قدرتمند ترین روش های تبلیغات در دنیای دیجیتال به حساب می آید. با تبلیغات گوگل شما می توانید در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید اما موضوعی که در تبلیغات گوگل مطرح می شود. ۲- تبلیغات کلیکی : تبلیغات CPC یکی از روش های بسیار تاثیر گذار در برندینگ شما است ، با تبلیغات کلیکی تبلیغ شما در وب سایت های بزرگ و کوچک بصورت بنری ارائه می شود. ۳- تبلیغات رپورتاژ آگهی : پس از تبلیغات بنری و کلیکی تاثیر گذار ترین نوع تبلیغات در برندینگ شما در در دنیای دیجیتال استفاده از رپورتاژ آگهی است ، رپورتاژ آگهی نوعی از تبلیغات است که بصورت اخبار در سایت های خبری منتشر می شود . شما در این نوع از تبلیغات می توانید به معرفی خدمات و محصولاتتان بپردازید و در انتهای آن لینک بگیرید.